Korona - podsumowanie przygotowań

Przygotowania przed sezonem dobiegają końca, a do pierwszego spotkania z Krypnianką Krypno zostało trochę ponad tydzień. W trakcje przygotowań Korona rozegrała trzy sparingi, z Michałowem (3:10), LZS Narewka (0:2) i na koniec z Orłem Tykocin (2:2). Pomimo, że wyniki w tych meczach nie są zadowalające to jednak dają nadzieję na dobrą ligę. Trener w tych meczach próbował różnych ustawień i w pierwszym meczu dużo zawodników zagrało nie na swoich pozycjach szczególnie w drugiej połowie. Podsumowując sparingi zbyt dużo jest niewymuszonych strat nawet przy nieatakującym przeciwniku i zbyt duża niedokładność podań. Zbyt szybko również chcemy przedostać się pod pole karne przeciwników i przy przegranym pojedynku linia pomocy nie nadąża za akcjami, a co za tym idzie nie przechwytujemy odbitych piłek. Pozytywem są stwarzane sytuacje brakuje tylko chłodnej głowy przy wykończeniu akcji lub ostatniego podania jednak jest jeszcze tydzień by te rzeczy poprawić. Cieszy atmosfera w drużynie, która jest bardzo pozytywna oraz to że nikt nie narzeka na większe urazy. Zespół najprawdopodobniej wzmocni jedna osoba. Z powodów osobistych treningów nie wznowił Karol Sławiński. Po raz kolejny Korona będzie starała się walczyć o mistrzostwo Klasy Okręgowej Seniorów grupy I, jednak aby po 28 kolejkach wywalczyć awans potrzeba dużo zaangażowania i walki, której nie może zabraknąć w żadnym meczu. Wszystko jednak zweryfikuje liga, a terminarz nie jest łatwy bo we wtorek 18 sierpnia na wyjeździe zagramy z Krypnianką Krypno, w kolejnym tygodniu czeka wyjazd do Moniek, a następnie Czeremcha, Nurzec i Hetman Białystok, po tych meczach zobaczymy na co stać tak naprawdę drużynę.