Huragan zwycięzcą pucharu APN

W środę wieczorem dnia 7 września zostały rozegrane: półfinały, mecze o 3 miejsce i finał pucharu APN. Nie zabrakło emocji walki, a przede wszystkim kibiców.
W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą w zielonych koszulkach Legion TBS oraz w kolorowych Huragan Brzoza. W meczu od samego początku dominował Huragan strzał za strzałem rajd za rajdem, ale to pierwszywbijaja piłkę do bramki zawodnik z TBS'ów Dominik Filipczak i Legioniści wychodzą na prowadzenie 1 do 0. Dopiero 8 minut przed końcem meczu Huragan strzela wyrównującą bramkę, a dokładniej Rafał Gosko doprowadza spotkanie do remisu emocji na tym meczu nie brakowało strzałami z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Huraganu Dominik Filipczak. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i na 2 do 1 dwie minuty przed końcem strzela Arkadiusz Wojno wprowadzając swoją drużynę do finału.
Drugi półfinał to konfrontacja zespołów MojsaOściłowski z gminy Dobrzyniewo Duże oraz FC Kentucky. W pierwszych minutach meczu z bezpośredniego rzutu wolnego mocnym strzałem przy ziemi wbija piłkę do bramki Karol Szymański i Mojsa wychodzi na prowadzenie. Po pięciu minutach z szybkiej kontry Karol podwyższa na 2 do 0 i mecz wydaje się już przesądzony, ale dopiero do gry dołączyli Kurczaki szybkie piłki strzał z dystansu i wpada Cybulko strzela pierwszego gola dla Kentucky Mamy 2 : 1 po chwili strzela Cybulko dokłada Kulikowski i mamy prowadzenie Kentucky 3 do 2 jednak to nie koniec emocji tego meczu. Bartosz Dudziński otrzymuje piłkę od Marcina Ościłowskiego 3 minuty przed końcem i doprowadza do wyrównania, lecz kibice nie doczekali się dogrywki bo w 39 minucie Marcin Ościłowski otrzymuje piłką od Bartosza Dudzińskiego i ostatecznie Mojsa przechodzi do finału.
Mecz o 3 miejsce rozegrały drużyny Legionu TBS i FC Kentucky, pierwszą bramkę strzela Najecki i Legion prowadzi 1 do zera, dość długo utrzymywał się ten wynik, lecz przepiękną bramką z połowy boiska w same okno strzela Cybulko wręcz jak liga mistrzów. Legion się nie poddaje i po 3 minutach znów wychodzi na prowadzenie a strzelcem bramki jest Dominik Filipczak. Pod koniec meczu jednak znaczną przewagę miały Kurczaki i Cybulko strzela na wyrównanie i szybko dokłada Chmielewski i mamy zwyęcistwo Kentacky nad Legionem 3 do 2.
W Finale spotkały się drużyny MojsaOściłowski oraz Huragan Brzoza. Widowisko było na wielkim poziomie akcja za akcja lecz pierwszy wykorzystuje podanie Bartka Dudzińskiego Damian Małyszko i jest 1 do zera, w kolejnych akcjach bardzo dobrze się spisuje Adrian Kozłowski który nie jednokrotnie wybrania stuprocentowe sytuacje Mojsy. Do przerwy piłkę do siatki wbija Błażej Babula i pierwsza połowa kończy się remisem 1 do 1. Druga połowa to ogromna przewaga Huraganu wręcz zabiegali zawodników z Mojscy, być może temu iż mieli więcej zawodników na zmianę. Drugą bramkę na 2:1 strzela Krzysztof Karol Sak i przewaga Huraganu rośnie. Przed końcem meczu trzecia bramkę strzela znów Babula i mecz się kończy wynikiem 3 do 1 dla Huraganu.
Gratulację dla drużyny która obecnie gra w grupie eliminacyjnej do 1 Ligi APN. Prawdopodobnie już od marca ujrzymy ja w 1 Lidze.

Gratulacje również zawodnikom:
Adrianowi Kozłowskiemu (Huragan Brzoza) za zdobycie nagrody bramkarza turnieju
Bartoszowi Dudzińskiemu (MojsaOściłowski) za najlepszego zawodnika
Mateuszowi Cybulko (FC Kentucky) za zdobycie statuetki najlepszy strzelec.

Dziękujemy również Gminie Dobrzyniewo Duże. Hurtowni Kaja Sport. Firmie Budowlanej MojsaOściłowski za wsparcie rozgrywek.
Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, drużynie Radar Krynice za uczestnictwo (drużyna z poza APN) i ustąpienia boiska.
Zapraszamy na kolejny puchar już w następnym roku. (

Źródło: http://1ligaapn.futbolowo.pl)