Podsumowanie I kolejki

W niedzielę 18 maja zainaugurowała Amatorska Liga Piłki Nożnej na Orliku. Pomimo tego, że było bardzo gorąco zawodnicy stworzyli bardzo dobre widowiska, a kibice w czterech meczach obejrzeli 44 gole. W pierwszym meczu Team Dzikich Wieprzy nie dał większych szans drużynie Leńce City, młodzi zawodnicy z Nowego Aleksandrowa na czele z Sebastianem Kalinowskim, co raz stwarzali sobie po ładnych akcjach okazje do zdobycia gola. Udało im się to 9 razy tracąc tylko 4 i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z 3 pkt w ALPN.

Spotkanie pomiędzy Letnikami, a Fastami II było rozgrywane na bardzo dobrym poziomie i było dość wyrównane, a w swoich drużynach brylowali Kamil Powichrowski i Marcin Adamski, którzy ze stoickim spokojem wykańczali akcje swoich drużyn. Lepsza okazała się drużyna Letnik, która w swoich szeregach miała więcej zmian, a przy pogodzie jaka panowała na Orliku okazało się to kluczem do zwycięstwa 5:3, gdyż w końcówce spotkania było widać zmęczenie gości.

W trzecim spotkaniu zespół Dobrzyniewa Kościelnego, rozbił Apacze Dobrzyniewo Duże 8:2 i objął prowadzenie w lidze, po cichu mówi się że ta drużyna może po VII kolejkach cieszyć się z mistrzostwa, gdyż w swoich szeregach ma kilku dobrych zawodników na czele z bramkarzem Sebastianem Kitlasem, który nie raz pokazywał swoje umiejętności bramkarskie, a w meczu z Apaczami pokazał również umiejętności strzeleckie. Jednak do końca ligi jeszcze długa droga, a o mistrzostwo walczy każda drużyna.

Mecz kolejki trochę rozczarował pomimo tego że padło 13 goli, kibice oczekiwali bardziej wyrównanego spotkania. Drużyna Gniłej pokazała, że również zamierza walczyć o 1 miejsce i zrobiła w tym kierunku pierwszy krok. Gdyby obrona Fast I była tak dobrze zorganizowana jak dysponowany w tym meczu był Michał Gierasimiuk, wynik byłby inny. A tak Dawid Gulc i spółka nie miała problemu z pokonaniem drużyny Fasty I.

Team Dzikich Wieprzy Nowe Aleksandrowo - Leńce City 9:4

Kalinowski Sebastian x3                                    Winnicki Daniel