II kolejka - podsumowanie

Uwaga !!! 1 czerwca odbędzie się Festyn Rodzinny, w tym dniu nie odbędą się mecze Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej

W pierwszym meczu tego gorącego niedzielnego popołudnia drużyna z Gniłej nie dała szans drużynie z Leńc i zdobywając 3 punkty awansowała na pierwsze miejsce w lidze. Leńce City natomiast z zerowym dorobkiem punktowym zajmują przedostatnie miejsce w lidze.

Do ciekawego pojedynku doszło o godzinie 14:10, gdzie miejscowy Team Dzikich Wieprzy mierzył się z drużyną Letnik. Mecz był wyrównany jednak zawodnicy z Letnik marnowali dogodne sytuacje i znowu sprawdziło się stare piłkarskie powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Młodzi chłopcy z Nowego Aleksandrowa mądrze konstruowali kontrataki i zasłużenie wygrali 3:1.

Trzeci mecz przebiegał w piknikowej atmosferze drużyna z Dobrzyniewa Dużego tylko na początku próbowała nawiązać walkę, jednak w dalszej części meczu wyglądała bardzo blado na tle zawodników z Fast I, a ci co chwilę cieszyli się ze zdobycia gola. Mecz zakończył się wysoką wygraną Fast I 23:1, być może jest to najwyższa wygrana w historii Ligi Gminnej.

W ostatnim niedzielnym meczu Dobrzyniewo Kościelne podejmowało drużynę Fast II, spotkanie stało na wysokim poziomie. W pierwszej części meczu Dobrzyniewo Kościelne miało przewagę i wypracowało kilku bramkową przewagę, bardzo dobrze w tej części gry spisywał się Bartosz Dudziński, który raz po raz stwarzał zagrożenie pod bramką rywali. Po przerwie drużyna z Fast zagrała odważniej i stwarzała sobie bardzo dobre okazje do zdobycia gola, jednak często brakowało szczęścia lub na posterunku był Kitlas. Końcówka meczu to już popis gry z kontry Jakuba Bawerny, który w tym meczu strzelając 5 bramek objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Leńce           –          Gniła 1:12

Michał Adamski          Bielawiec Mariusz
                                 Gulc Dawid x2
                                 Lenczewski Karol x2